بلاگ

آموزش نحوه ساخت شناسه ایرنیک برای ثبت دامین ir

ساخت شناسه ایرنیک

برای طراحی سایت فروشگاهی و شروع یک مسیر جذاب اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب و ثبت یک دامنه یا دامین میباشد و پسوند دامنه سایت نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و دامنه های مختلفی مانند com , ir , net و  … وجود دارد که دامنه .ir برای کشورمان ایران میباشد و اگر شما بخواهید دامنه .ir ثبت کنید باید ابتدا در سامانه ایرنیک ثبت نام کنید تا احراز هویت شما انجام و شناسه کاربری شما ساخته شود در این مقاله نحوه ساخت شناسه ایرنیک بصورت کامل توضیح میدهیم.

ایرنیک چیست؟

به گفته خود این سازمان ” ایرنیک، مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌اول کشوری نقطه-آی‌آر (‎.ir) و نقطه-ایران (.ایران) میباشد” در واقع این مجموعه وظیفه تایید و احراز هویت کاربران برای دریافت اینماد را دارد که با استفاده از این سامانه و ساخت شناسه کاربری میتوانید دامنه های ir را ثبت کنید و در صورتی که شناسه در سایت ایرنیم نداشته باشید نمیتوانید هیچ دامنه ir به نام خود ثبت کنید و اگر شما هم میخواید خرید سایت انجام دهید و یا ایجاد سایت خود را شروع کنید حتی اگر میخواهید با دامنه com سایت خود را شروع کنید پیشنهاد میشود شناسه کاربری ایرنیک ایجاد کنید و دامنه ir خود را نیز ثبت کنید زیرا در اینده که سایت شما پیشرفت کند و دامنه ir خود را ثبت نکرده باشید افرادی این دامنه را ثبت میکنند و از شما مبلغ زیادی برای انتقال دامنه به شما درخواست میکنند.

چقدر زمان میبرد تا ایرنیک احراز هویت کند؟

بعد از ساخت شناسه کاربری فقط در صورتی که اولین دامنه خود را ثبت کنید بین 1 تا 3 روز زمان میبرد تا دامنه شما تایید و قابل استفاده شود البته در برخی موارد ممکن است کمی بیشتر نیز زمان ببرد تا دامنه تایید و قابل استفاده شود.

مراحل و نحوه ساخت شناسه ایرنیک

برای ساخت شناسه ایرنیک طبق مراحل زیر پیش بروید

1.ورود به صفحه ثبت نام ایرنیک

در مرحله اول با کلیک به روی لینک زیر وارد صفحه ثبت نام سایت ایرنیک شوید

https://www.nic.ir/Create_New_Handle

2.انتخاب نوع شناسه

در این مرحله باید نوع شناسه خود را انتخاب کنید و 5 گزینه مختلف برای انتخاب وجود دارد

  1. شخص حقیقی
  2. شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی
  3. وزارتخانه، سازمان یا شرکت دولتی
  4. مرکز آموزشی و پژوهشی
  5. شناسه‌ی محدود

برای هر کدام از شناسه ها بطور کامل در صفحه ثبت نام ایرنیک توضیح داده است که اسکرین شات توضیح را در زیر قرار داده ایم

مرحله 2 ساخت شناسه کاربری ایرنیک

اگر شما میخواهید دامنه سایت خود را به نام خود ثبت کنید گزینه اول شخص حقیقی را انتخاب کنید و روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید

3.ادرس ایمیل و تایید آن

ایمیل ایرنیک

در این مرحله باید یک ادرس ایمیل متعلق به خودتان را وارد کنید و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید ،و سپس ایرنیک یک کد تایید به ایمیل شما ارسال میکند که باید در فیل مربوطه وارد کنید روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

4.وارد کردن مشخصات شناسه

در مرحله چهارم باید اطلاعات مورد نیاز و فیلد های مشخص شده برای ساخت شناسه ایرنیک را تکمیل کنید.

نتیجه

و در نتیجه هم روی دکمه ساخت شناسه کاربری کلیک کنید تا شناسه شما ایجاد شود بعد از ایجاد شناسه و طراحی سایت اگر شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید برای دریافت درگاه پرداخت باید اینماد هم دریافت کنید که در پست نماد اعتماد چست؟ در باره اینماد توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *